1. Nieuws
  2. Algemeen
  3. KFC ALKEN Anne Medats: “Fusieclub met veel ambitie.”

Nieuws

KFC ALKEN Anne Medats: “Fusieclub met veel ambitie.”

2 jaar geleden

By Anne Medats

“Ons eerste doel van het seizoen hebben we alvast bereikt, namelijk meedoen in Play off 1. Nu willen we onze ambitie bijschaven en ook volop voor de titel gaan. Maar we weten dat het nu pas echt begint.” Het zal echter niet gemakkelijk worden want K. Bokrijk Sport, F.C Halveweg Zonhoven en D.V. Bilzen United zijn geduchte tegenstanders. “Ik verwacht dat het spannende play offs gaan worden, wij moeten gewoon onze voetjes op de grond houden en er elke wedstrijd voor 150% voor gaan.”

KFC ALKEN Anne Medats: “Fusieclub met veel ambitie.”

KFC Alken is een nieuwe fusieclub tussen VCT Terkoest, Eendracht Sint-Joris Alken en KWS Alken. “Vorig seizoen hebben we veel blessureleed gekend en merkten we dat onze kern niet breed genoeg was, hierdoor zijn we op zoek gegaan naar versterking en konden we dit seizoen beginnen met een brede kern van 24speelsters.” vertelt kapitein Anne Medats ons.

In de competitie doet Alken het zeer goed, ze staan momenteel op de eerste plaats en ook in de Beker van Limburg eindigden ze als eerste in de poule. “Dit hebben we voornamelijk te danken aan een goede voorbereiding, hierin speelden we ook wedstrijden voor de Beker van België. We hopen dat we deze goede lijn kunnen verder trekken.”

“Ons eerste doel van het seizoen hebben we alvast bereikt, namelijk meedoen in Play off 1. Nu willen we onze ambitie bijschaven en ook volop voor de titel gaan. Maar we weten dat het nu pas echt begint.” Het zal echter niet gemakkelijk worden want K. Bokrijk Sport, F.C Halveweg Zonhoven en D.V. Bilzen United zijn geduchte tegenstanders. “Ik verwacht dat het spannende play offs gaan worden, wij moeten gewoon onze voetjes op de grond houden en er elke wedstrijd voor 150% voor gaan.”

Om de titel te halen zijn er enkele zaken die nog beter zullen moeten. “We hebben dit seizoen 10 nieuwe speelsters, dit vraagt sowieso wat tijd om op elkaar ingespeeld te geraken. Dit lukt elke week beter en beter. We zijn een hechte groep en dit is ook kenbaar op het veld, maar soms maken we het onszelf onnodig moeilijk en vergeten we de kansen af te maken.”

Wie dit seizoen kampioen wordt, daar durft Anne Medats zich niet echt over uit te spreken. “Door de halvering van de punten staan we allemaal zeer dicht bij elkaar. Het gaat elke week spannend worden. Wij als ploeg proberen het gewoon wedstrijd per wedstrijd te bekijken.”

Anne Medats zelf is geen voorstander van het play off systeem. “Het niveau in de competitie is misschien wel wat gestegen, maar het blijft een reeks met maar acht ploegen. Ik zou liever een competitie met meerdere ploegen zien waarbij de play offs worden afgeschaft, diegene die dan bovenaan staat is dan ook terecht kampioen.”

 

 

Foto: Website KFC Alken

Laatste nieuws